Захист програм iOS без введення пароля (джейлбрейка)
Найчастіше термін «джелбрейк» використовується щодо яблучних пристроїв, які вважаються найбільш запароленими у світі. Походить від англійської «злом» і застосовується для розблокування вашого гаджета, крім стандартних відбитків, або Face ID. Також для неможливості увійти до телефону донедавна існувала лише опція «Екранного часу». Деяким користувачам подібна функція не подобається через необхідність продовжувати ліміт на включення – ведеш довгі переговори або, навпаки, потрібна коротка інформація, а доводиться встановлювати час, щоб девайс не жив своїм життям. Тепер можна поставити пароль на будь-яку програму, не заморочуючись про спільний пароль для iPhone.
Як встановити пароль на будь-який додаток на iPhone або iPad
Спочатку потрібно визначити версію iOS – маніпуляції для старих та нових платформ можуть відрізнятися. Інформацію можна знайти у розділі налаштувань у вкладці «Про пристрій» — номер версії написано внизу. На жаль, спосіб, що дозволяє блокувати кожну програму та описаний далі, працює тільки для iOS з 11 версії — для всіх інших доведеться користуватися приховуванням значком програм на екрані, обмеженням кожного або «Екранним часом». Це досить просто:
- заходимо в налаштування гаджета і знаходимо опцію «Екранний час»;
- активуємо її;
- топаємо на кнопку «Код-пароль» і вводимо заздалегідь придуману комбінацію цифр або інших символів;
- тепер переходимо в «Статистику додатків» і вибираємо зі списку потрібне;
- додаємо ліміт відповідною кнопкою — від 1 хвилини;
- активуємо повзунок навпроти пункту «Блокувати» і роботу завершено.
Тепер, якщо час відкриття програми перевищує встановлений, пристрій блокує його відповідно до введеного ліміту. Для розблокування потрібно пароль, який ви придумали і ввели раніше.
Для новіших платформ слід зробити так:
- завантажити програму «Швидкі команди» з App Store та завантажити AppDefence 2.0.;
- тапнути «Додати» і вибрати програму, потрібну для приховання;
- у запропонованому полі необхідно написати назву програми, а потім перейменувати команду аналогічно, у верхньому куті, натиснувши на три точки. Це зручно, щоб не заплутатися потім;
- додаємо ще одну команду — AuthKit 2.0 та активуємо попередню, дозволяючи їй доступ кнопками «Ок» та «Готово»;
- тепер у «Швидких командах» вибираємо Автоматизацію та «Створити автоматизацію для себе»;
- список показує наші програми, з яких і вибирається необхідне;
- далі запускаємо AppDefence вкладкою «Дії»;
- відключаємо опцію «Запитувати до запуску» та зберігаємо результат командою «Готово»;
- для активації AuthKit надходять аналогічним чином.
Останній етап для нормальної роботи команд — це відключення таймера, інакше втрачається не тільки сенс їхньої активації, а й з’являється новий головний біль від звуків у невідповідний час. Для цього необхідно увійти до програми «Годинник», знайти вкладку «По закінченні» та рядок «Зупинити». Остання кнопка “Встановити”, щоб зберегти всі результати нашої роботи. Все, можна скористатися!
Вхід до програм iOS за відбитком
Перевіряємо систему iPad. Для цього:
- натискаємо іконку програми, вміст якої потрібно приховати від сторонніх;
- якщо все зроблено правильно і команди активні, то перед користувачем повинен з’явитися екран блокування, який вимагає відбитка пальця.
Важливо! Для кожної програми інструкцію з активаціями команд доведеться повторити – списком захистити програми не вдасться.