WWDC 2023: що новенького?

WWDC 2023: що новенького?

Ось і закінчилась чергова літня конференція WWDC. Не можна сказати, що Кук та компанія вразили всіх цього разу, але все ж було кілька цікавих моментів на презентації. Давайте коротко пробіжимось по всьому, що було представлено.

Новий MacBook Air 15″

Першою показаною новинкою став новенький MacBook з дисплеєм 15,3″, але, на жаль, все ще на старому доброму M2. Як заявляється, це буде найтонший ноутбук у світі, товщиною всього 11,5 мм. MacBook Air також буде оснащений зарядкою MagSafe, аудіороз’ємом 3,5 мм та двома портами Thunderbolt. Вартість у США — $1299, або ~48000 гривень.

Mac Studio

Наступне, що представили Apple, — новий настільний комп’ютер Mac Studio на базі M2 Max та M2 Ultra.

M2 Ultra — новий тип процесорів, які раніше не використовувалися в пристроях Apple. Він оснащений 24-ядерним ЦП, 76-ядерним графічним процесором та підтримкою до 192 ГБ оперативної пам’яті.

Новий Mac Studio з тим самим дизайном, що й початкова модель, але з портом HDMI з більш високою пропускною здатністю, який підтримує відображення до 8K з частотою 240 Гц.

Ціни починаються з $1999 за модель з чіпом M2 Max та $3999 за M2 Ultra.

Mac Pro з чіпом M2 Ultra

Не дуже популярний в Україні Mac Pro також отримав оновлення. По-перше, це все той самий новий процесор M2 Ultra, про який ми вже говорили. Apple заявляє, що новий Mac Pro в 3 рази швидший, ніж найшвидший Mac Pro на базі Intel. Дизайн залишився тим самим, але збільшили кількість портів та HDMI з більш високою пропускною здатністю, які підтримують відображення до 8K з частотою 240 Гц.

Як і новий Mac Studio, а також нові моделі MacBook Pro та Mac mini, Mac Pro тепер підтримує швидший Wi-Fi 6E та Bluetooth 5.3.

У США ціни починаються з $6999, тоді як попередній Mac Pro на базі Intel починався з $5999.

Новинки ПЗ

  • Першою в списку стала нова iOS 17. Зміни мінімальні. Нові можливості для кастомізації, більш продвинутий алгоритм для автокорекції тексту, нова функція Live Voicemail, яка дозволить перекладати мову співрозмовника в текст у режимі реального часу.

iMessage також дозволить тепер перекладати голосові повідомлення в текст. Функція для всіх уже досить знайома.

Також прискориться робота AirDrop, з’явиться новий режим блокування iPhone, який дозволить використовувати гаджет як прикраватний годинник. Момент суперечливий, але забавний.

Ну і нарешті, тепер не обов’язково привітатися з Siri, достатньо просто назвати її по імені.

  • Наступною на черзі операційна система для iPad. Головними особливостями стали тепер повністю інтерактивні віджети, додаток Здоров’я та можливість взаємодіяти з PDF-файлами без сторонніх програм (нарешті).

  • macOS Sonoma — у настільних комп’ютерів також зміни в основному косметичні. Віджети тепер можна додавати на робочий стіл — знову ж таки більше інтерактивності, оновили систему відеоконференцій та віддалених презентацій.

Зробили окремий акцент на іграх, додали новий ігровий режим, який, за завереннями розробників, дозволить покращити продуктивність. За словами Apple, ігровий режим буде працювати з будь-якою грою, включаючи всі останні та майбутні ігри для Mac.

  • Нова watchOS 10 все з тими ж новими віджетами — так, і на годинниках теж. Нові циферблати, трохи змінили інтерфейс, додавши слої. Також можна через Bluetooth підключатися до сумісних велосипедів, а Watch Ultra тепер буде малювати тривимірні карти.
  • Класний режим Adaptive Audio для AirPods — тепер шумозаглушення будуть включатися автоматично, залежно від оточуючої обстановки.
  • CarPlay тепер підтримує SharePlay. Ставити музику в машині тепер зможуть як водій, так і пасажири.
  • Не забули і про tvOS. Apple TV отримали оновлений інтерфейс та підтримку FaceTime. Тепер TV може підключатися до iPhone або iPad, які служать камерою, при цьому інтерфейс FaceTime відображається на екрані телевізора.

Apple Vision Pro

Контрольним пострілом стали нові окуляри доповненої реальності. Apple описав гарнітуру Vision Pro як «революційний просторовий комп’ютер, який органічно поєднує цифровий контент з фізичним світом».

І дійсно, виглядає досить цікаво. Взаємодія з Vision Pro не буде обмежена рамками екрана: користувачі зможуть створювати додатки будь-якого масштабу і розміщувати їх там, де вони хочуть, використовуючи жести очей, рук або управління голосом.

Vision Pro оснащений системою відображення надвисокого розширення з 23 мільйонами пікселів на двох дисплеях micro-OLED.

Apple обіцяє, що на момент виходу гарнітури буде випущено багато 3D-контенту від різних видавців.

Ціна, як і очікувалося, розпочнеться з $3499, об’єктивно не дешево, що вже робить продукт досить нішевим для більшості користувачів.

Однак, купувати, мабуть, таки доведеться, а оскільки до повноцінного релізу ще, схоже, цілий рік, є час підкопити кошти.

Замовити дзвінок