Відновлений Айфон – це добре чи погано?
Вартість iPhone не всім доступна. Попит на моделі за ціною істотно нижчою за заявлену офіційним виробником постійно зростає. Такі телефони називають відновленими, але продавець може запевняти покупця абсолютною новизною Айфона. Щоб не придбати б/у iPhone або хоча б усвідомлювати всі наслідки «сірого» апарата, необхідно знати, що таке відновлений iPhone і як визначити його з всієї маси апаратів.
Що таке відновлений айфон
Гаджет, який був у вжитку і зданий власником у сервісну службу через шлюб, не утилізується. Він відправляється до виробника, де проходить повну прошивку, заміну деталей, корпусу, батареї та інші необхідні маніпуляції. Перед активацією це цілком робочий телефон, практично ідентичний нової моделі. У чому різниця? Незважаючи на те, що виробник готовий аналогічно запропонувати річну гарантію на відремонтований телефон і навіть скинути ціну, це все-таки апарат, що був у використанні. Покупець повинен усвідомлювати, що ремонт також проводився працьовитими китайцями, які допустили шлюб у першому випадку, а отже, можливий і рецидив. Втім, прийнятна ціна часто є вирішальним чинником купівлі.
Як дізнатися, що iPhone відновлений
Якщо ж продавець намагається продати телефон за ціною, порівнянною з оригінальною, але впевненості в оригіналі немає, перевірити та визначити відновлений iPhone не так вже й складно. Для цього необхідно звернути увагу на такі моменти:
- Коробка білого кольору, без традиційних рамок та інших відмінних відтінків. На ній є напис «Apple Certified Pre-Owned», який перекладається як «Вживані Сертифіковані». Тобто виробник не приховує інформації. Це підтверджується написом Refurbished (відновлений) на задній частині коробки.
- Якщо коробка не відрізняється від упаковки нового апарата, перевіряється сам гаджет — продавець зобов’язаний увімкнути пристрій та віддати для перевірки покупцю. Тому потрібно зайти в Основні налаштування та перейти до пункту “Про пристрій”, графа “Модель”. Літера М говорить про оригінальність Айфона, літера F про його відновлення в сервісному центрі. Є й інші N і P, які також вказують на б/у категорію.
На ринку електроніки завжди є шахрайські схеми — підробки продаються повсюдно і відрізнити їх від оригінальних гаджетів стає все важче. Якщо ви сумніваєтеся в якості «нового» Айфона або в офіційному відновленні пристрою в спеціалізованому центрі Apple, то є найвірніший спосіб підтвердити свої здогади — це ідентифікація наданого номера ID. Він знаходиться на коробці, його копіюють та надсилають на сайт офіційної підтримки. Через кілька хвилин у вас буде повна інформація про телефон та можливість зробити правильний вибір.