Продовжуємо життя АКБ iPhone – способи і причини нетримання заряду
Ціна яблучних гаджетів досить висока для частої зміни пристроїв. Щоб продовжити експлуатацію телефону, айпада або іншої електроніки, важливо знати, як правильно користуватися технікою, щоб зберегти головний генератор її роботи – акумулятор, тим самим продовжуючи життя пристрою в рази. Нижче описані прості та працюючі способи.
Чому акумулятор iPhone швидко розряджається
Перед тим як переходити до практичних порад, необхідно зрозуміти причини швидкого розряду iPhone — на цей недолік скаржаться багато користувачів. Відбувається це через таке:
- Найприродніша причина — активне використання гаджета. Якщо протягом року кількість циклів заряд/витрата перевищила 400 і більше, то наступний час потужність АКБ почне неминуче падати і власник опиниться перед проблемою повної заміни акумулятора. Висновок — використовувати iPhone необхідно лише у справі, знижуючи частоту розваг.
- Робота геолокації. Навіть якщо телефон знаходиться на одному місці, служби геолокації постійно працюють, підключаючись до різних супутників, через що програми та утиліти оновлюються, витрачаючи енергію АКБ. Висновок — необхідно вимкнути геолокацію, якщо вона не потрібна.
- Акумулятор розряджається про автоматичне оновлення пошти та програм. Ці функції зручні – користувач відразу отримує оповіщення про нові листи або дані, але енерговитратні. Висновок — користуватися ними вручну, для цього виставити відповідні налаштування в меню.
- Збій додатків. Відразу знайти проблему не вдасться – у сучасного користувача їх десятки і доведеться переглядати кожне, щоб виявити та зрозуміти її. Завдання вирішується простіше – необхідно запустити iTunes та вибрати режим «Відновити iPhone». Після прошивки телефон вимикається та вмикається для тестування АКБ.
Перелічені причини найпоширеніші, а насправді їх дуже багато, включаючи механічну поломку корпусу, ремонт у невідомих сервісних центрах, неоригінальність батареї або зарядного пристрою тощо. Але більшість проблем можна вирішити.
Як сповільнити знос акумулятора iPhone
Основні правила, що істотно продовжують роботу літій-іонних АКБ, досить прості і не вимагають особливих знань, завантаження програм або ще якихось складних маніпуляцій, недоступних для розуміння рядовому власнику. Отже:
- Заборонено повний розряд батареї. В інструкціях до телефонів пишуть рівно протилежне – необхідно спустошувати АКБ повністю, проте це не так. Ставити iPhone на зарядку необхідно через 20% від початкового значення і ніколи не допускати розряду нижче за половину. Така маніпуляція збільшує термін експлуатації акумулятора в 2,5 рази. Безумовно, це незручно для багатьох користувачів. Але здебільшого через забудькуватість. Бажаєте продовжити термін експлуатації дорогого гаджета? Тренуйте пам’ять. Ставте заряджати iPhone кілька разів на день.
Важливо! Повна розрядка також необхідна Айфон як профілактика. Для цього його спустошують один раз на три місяці, а після повного заповнення тримають включеним до мережі додатково 8 годин, щоб скинути верхній та нижній поріг заряду акумулятора.
- Дотримуйтеся температурного режиму телефону. Не рекомендується використовувати Айфон на жарі, залишати у обігрівачів, експлуатувати на холоді, або нескінченно тримати в чохлі, особливо при включенні в розетку. Чому? Під впливом зовнішніх чинників в АКБ відбувається сплеск хімічних реакцій, які негативно впливають її роботу. Тому необхідно забезпечити гаджету захист від потрясінь у вигляді перепадів температур.
- Використовуйте лише оригінальний зарядний пристрій. Дешеві китайські аналоги здебільшого створені з порушеннями правил збирання технічно складних пристроїв. Через них заряд в АКБ Айфона йде надто повільно або, навпаки, з великою потужністю, через що комплектуючі акумулятора працюють нестабільно, приймаючи електроенергію. Забезпечте свій гаджет оригінальним пристроєм і проблем із заповненням батареї не буде.
Маніпуляції не складні, але що дозволяють продовжити життя батареї у рази. Це незрівнянно менша витрата власних сил, ніж купівля чи ремонт акумуляторної батареї.
Як збільшити автономний час роботи iPhone
Тепер поговоримо про те, як уникнути ситуацій, якщо робота Айфона припиняється раптово, тоді коли вона дуже потрібна — відправлення даних, важливий дзвінок тощо. Отже, як збільшити час роботи телефону без додаткової підзарядки та без можливості знайти її. Способи:
- Режим енергозбереження – таку функцію розробники Еппл внесли вже давно з 9 версії. Достатньо знайти цей режим в налаштуваннях і активувати його, щоб збільшити робочий час на три години. Деякі стверджують, що економічне споживання позначається на продуктивності як нового так і бу Айфона, але це не так – гаджет також забезпечує всі потреби користувача, трохи гальмуючи неосновні функції.
- Режим мінімальної яскравості – функція дозволяє заощадити до години роботи без підзарядки. Активується просто — «Установки → Екран та яскравість» або «Установки → Основні → Універсальний доступ → Збільшення → На весь екран → Вибрати фільтр → Слабке світло. Триразове натискання на кнопку «Додому» дозволить вийти або повернутися в налаштований режим.
- Режим блокування дисплея. Мінімальний, за 30 сек, заощаджує заряд батареї не менше ніж на годину.
- Активація функції “Зменшення руху”. Цей параметр відповідає за інтерфейс і блокує рух значків, таким чином зберігаючи енергію для інших, більш важливих завдань.
- Повідомлення від програм. Поклавши руку на серце, скільки програм ви використовуєте в реальному житті? Швидше за все їх не більше 5–10. Решта встановлені в результаті таргетованої реклами, введеної в розважальному контенті або з месенджерів. Подумайте, наскільки вони важливі для вас і видаліть зайві. На інших краще закрити спливаючі повідомлення. Так заощаджується ще більше заряду.
- Встановіть блокатор реклами. У App Store їх багато безкоштовних. Варто поставити собі цю програму, щоб Айфон не витрачав заряд на рекламні вікна та банери. Активація такої функції зберігає до двох годин автономної роботи гаджета.
- Пошук Wi-Fi та слабка мережа. Коли гаджет налаштований для виявлення необхідного з’єднання, його функції працюють у режимі нон-стоп, старанно шукаючи точки доступу. Витрата енергії можна порівняти з повноцінною розмовою. Переведіть блокатор у неактивне положення і витрати помітно скоротяться.
Айфон містить багато функцій, якими власники Айфонів не користуються. Посилання наступне — уважно вивчіть меню телефону та відключіть ті, якими вам не потрібні. Так, зберігається левова частка акумуляторного заряду. У деяких випадках його доводиться не підключати до мережі кілька днів. Якщо після зміни налаштувань істотно нічого не змінилося, це привід звернутися в сервісний центр для заміни АКБ.
Правильне зберігання iPhone
Трапляється і так, що Айфон виявляється незатребуваним – вийшла нова модель, власник хоче продати гаджет, але покупців поки немає, але просто не користується, віддаючи перевагу недорогим робочим “конячкам” андроїдам. Просто покласти на полицю і забути про неї – не вийде. Згодом навіть відключений Айфон може стати непридатним через акумулятор, де хімічні процеси не припиняються ніколи. Що робити:
- не залишати телефон повністю розрядженим — оптимальний заряд батареї має бути 30–50% і регулярно оновлюватися хоча б раз на півроку;
- не зберігатися на видному місці, де є ризик нагрівання від сонячних променів або системи опалення — підійде темна скринька столу, власна коробка тощо;
- необхідно регулярно оглядати корпус щодо виявлення жовтих плям — ознаки старіючої батареї. Якщо це виявлено, потрібно терміново вийняти АКБ для того, щоб його вміст не зіпсував деталей телефону.
Зберегти дорогий гаджет не так вже й складно. Для цього потрібно дотримуватись правил, описаних вище та періодично коригувати налаштування для економії заряду АКБ. Якщо розбиратися немає часу, консультанти магазину Твій Gadget підкажуть і допоможуть у будь-якій проблемі користувача.