Meta Connect 2024
Позавчора компанія Meta провела свою щорічну конференцію Connect, де представила плани на майбутнє і продемонструвала нові пристрої.
Основною подією виставки став анонс перших AR-окулярів компанії під назвою Orion. Крім того, Цукерберг презентував більш доступну модель VR-шолома — Quest 3S. Далі ми детальніше розповімо про кожен із цих пристроїв та інші анонси.
Окуляри Orion AR
Компанія представила прототип розумних окулярів доповненої реальності під назвою Orion. Однією з ключових особливостей пристрою є використання мініатюрних Micro LED-проекторів, які через хвилеводи відображають голограми на лінзи, виготовлені з карбіду кремнію. Meta стверджує, що окуляри можна використовувати як у приміщенні, так і на вулиці.
Orion AR виглядають менш громіздкими порівняно з попередніми рішеннями, такими як Magic Leap, Microsoft HoloLens або Google Glass. На відміну від VR-гарнітур, новинка не ізолює користувача від навколишнього простору. Окуляри дозволяють створювати “цифрові враження”, не обмежені рамками екрану смартфона, і мають найширший кут огляду серед аналогів — близько 70 градусів.
За допомогою цих розумних окулярів можна здійснювати відеодзвінки, відправляти і переглядати повідомлення у Facebook Messenger та WhatsApp. На представлених Meta зображеннях також помітні голографічні версії застосунків, таких як Spotify, YouTube і Pinterest.
В Orion інтегрований штучний інтелект Meta AI, який може допомагати з повсякденними завданнями, наприклад, готуванням або синхронним перекладом мови. У комплекті з окулярами йде бездротовий модуль, який обробляє більшість даних і передає застосунки та контент на пристрій. Компактний контролер можна носити в кишені.
Meta підкреслює, що це один із найбільш детально пропрацьованих прототипів компанії. Хоча точна дата виходу споживчої версії Orion поки не оголошена, інсайдери припускають, що реліз може відбутися у 2027 році.
Meta Quest 3S
Ще одна новинка — VR-гарнітура Quest 3S, яка пропонує ті ж можливості змішаної і віртуальної реальності, а також аналогічний рівень продуктивності, що і Quest 3. У комплекті йдуть контролери Touch Plus. Заявлений час автономної роботи пристрою становить 2,5 години, що трохи більше порівняно з 2,2 годинами у Quest 3.
Головні відмінності — збільшені розміри та інше розташування сенсорів на передній панелі. Роздільна здатність дисплеїв становить 1832 × 1920 пікселів на кожне око, що ідентично показникам Quest 2, тоді як у Quest 3 це 2064 × 2208 пікселів. У Quest 3S відсутній датчик глибини, а кут огляду став вужчим.
Quest 3S оснащений фізичною кнопкою Action Button, за допомогою якої через візор можна переглядати навколишній простір перед користувачем. Офіційні продажі пристрою почнуться 15 жовтня. Вартість моделі з 129 ГБ пам’яті становить $299,99, з 256 ГБ — $399,99, а максимальна версія на 512 ГБ — $499,99. Quest 2 і Quest Pro планують зняти з виробництва до кінця року.
Llama 3.2
Оновлена версія мовної моделі Llama 3.2 тепер здатна працювати не тільки з текстом, але й з зображеннями. Це дозволяє розробникам створювати передові ШІ-додатки, такі як AR-платформи з відео-розпізнаванням або візуальні пошукові системи, що сортують зображення на основі їхнього вмісту.
Раніше мультимодальні моделі представили OpenAI і Google, і тепер Meta прагне наздогнати конкурентів. До недавнього часу флагманом компанії була випущена в липні модель Llama 3.1, яка мала 405 мільярдів параметрів. Незважаючи на вихід нової версії, Llama 3.1 все ще перевершує її в текстовій генерації.
Мультимодальна Llama 3.2 випускається у двох варіантах: одна версія підтримує роботу з зображеннями (з 11 і 90 мільярдами параметрів), а дві полегшені текстові версії (з 1 і 3 мільярдами параметрів) призначені для роботи на процесорах Qualcomm, MediaTek і інших Arm-чипах. Це означає, що Meta націлена на використання Llama 3.2 у мобільних пристроях.
Інші анонси
Окуляри Meta Ray-Ban отримали оновлені функції з підтримкою штучного інтелекту. Тепер вбудований помічник може встановлювати нагадування, розпізнаючи об’єкти, які бачить користувач. Окуляри також можуть сканувати QR-коди і набирати телефонні номери з тексту, який вони зчитують. Покращена реакція на природні команди, а синхронний переклад став точнішим.
На платформах Facebook і Instagram з’явилася нова можливість додавання генеративних зображень. ІІ-контент із позначкою «Imagined for You» буде створюватися на основі інтересів користувача, його фото і популярних трендів. Генерація зображень з обличчям користувача можлива тільки при активації функції Imagine Yourself.
Тепер Meta AI підтримує голосові чати на всіх пристроях, а не тільки в окулярах Ray-Ban. Користувачі можуть вибирати голоси знаменитостей, таких як Джуді Денч, Крістен Белл, Аквафіна або Кіген-Майкл Кі, для свого віртуального помічника.
ШІ Meta також здатний редагувати фотографії за допомогою текстових команд, виконуючи завдання з додавання або видалення об’єктів, а також зміни деталей, таких як фон або одяг. Ця функція редагування буде доступна у всіх застосунках Meta.
Крім того, магазин гарнітур Meta тепер підтримує як 2D, так і просторові застосунки. Користувачі Quest зможуть запускати їх і розміщувати в будь-якій точці віртуального середовища, при цьому одночасно може працювати до шести застосунків.