Як дізнатися знос батареї iPhone

Як дізнатися знос батареї iPhone

Якщо ви помічаєте, що тривалість роботи Айфона суттєво знизилася, деякі функції стали помітно повільнішими, заряджати телефон доводиться все частіше – це привід перевірити ємність акумулятора гаджета та подумати над його заміною. В іншому випадку доведення літієвої батареї до повного зносу може призвести до псування самого пристрою без можливості відновлення даних в ньому.

Що такий стан акумулятора iPhone

Функція, що дозволяє розпізнати, наскільки довго телефон здатний служити власнику вже є в меню гаджета, називається «Стан акумулятора». Розробники додали її в апарати з версії iOS 11.3 і пізніші. Тепер не потрібно завантажувати сторонні програми, щоб дізнатися, наскільки зношений акумулятор. Достатньо відкрити меню і у відповідній колонці знайти відсотки, що показують максимальну ємність iPhone та пікову продуктивність:

 • 100% – нормальна;
 • нижче 95% — включено керування, що запобігає раптовому відключенню телефону;
 • менше 80% – початок зносу;
 • невідомо — функції гаджета не можуть визначити стан батареї, оскільки її гранично зношено, або в телефон встановлено акумулятор невідомого походження.

Важливо! Міняти батарею на iPhone самостійно, без досвіду – не можна. Необхідно звертатися до ліцензованих сервісних центрів.

Як перевірити рівень зносу батареї на iPhone додатками

Якщо версія гаджета не дозволяє знайти необхідну інформацію в меню, існує кілька способів дізнатися про стан акумулятора, включаючи роботу спеціальних програм:

 1. Battery Life. У додатку висвічуються два параметри – Capacity та Battery Charge. Інтерес представляє перший. Він показує співвідношення між поточною та початковою ємністю акумулятора. Виражається вона у відсотках як наслідок, що означає ступінь зносу батареї. Чим вона більша, тим ближче момент необхідності заміни батареї.
 2. Програму необхідно завантажити на ПК, а iPhone підключити до нього за допомогою кабелю. Комп’ютер визначить модель пристрою та покаже розділи перевірок для нього. Необхідно перейти до More Information і знайти кілька параметрів, що вказують на наступні стани: CycleCount — кількість циклів повного розрядження та заряду батареї (більше 500 — це привід для заміни), DesignCapacity та FullChargeCapacity — початкова та поточна ємність батареї.
 3. CoconutBattery на платформі macOS. Алгоритм перевірки акумулятора схожий на інші програми. Підключений iPhone висвічується на екрані, після натискання іконки відкривається вся інформація про стан батареї.

Існують інші програми, скористатися якими можна з бази App Store. Перераховані перевірені і прості.

Наскільки критичний знос батареї айфон

Слідкувати за станом батареї у телефоні необхідно завжди, з перших днів покупки. Збільшення цифри (результату поділу поточної ємності на початкову) у відсотках — це привід задуматися над зверненням до сервісного центру для ремонту або заміни акумулятора. Виробник радить міняти батарею вже за 80% ємності. Насправді це не так критично:

 • від 100 до 80% — відмінна ємність, характерна в перший рік придбання та дотримання правил зарядки (повне розрідження);
 • від 80 до 60% – прийнятна;
 • до 30% — потрібна негайна заміна акумулятора, опції телефону працюють погано або повільно;
 • нижче 30% — користуватися Айфоном можна тільки з підключенням до розетки, що може призвести до перегріву акумулятора і псування внутрішнього пристрою гаджета.

Тягнути до останнього не можна — заміна батареї на Айфон набагато дешевша за покупку нового гаджета.
Як дізнатися знос батареї iPhone

Чи потрібна заміна батареї iPhone – як дізнатися за іншими ознаками

Безумовно, перший із них — це нетримання заряду. Крім нього, можливе збільшення часу на повну зарядку акумулятора (замість години, близько двох і більше). Інші:

 • погана робота програм та функцій телефону — повільне увімкнення, невидимість для інших пристроїв;
 • нагрів стінки айфона з боку батареї;
 • раптове відключення гаджета.

Деякі програми, які створені для перевірки ємності акумулятора, при виникненні проблем сповіщають про це власника, виводячи на екран напис із попередженням.

Що впливає на стан акумулятора айфону

Власник телефону може самостійно подбати про батарею гаджета, дотримуючись кількох правил, які допомагають продовжити термін експлуатації акумулятора. Нижченаведені причини знижують його ємність:

 1. Більшість зайвих програм та месенджерів, які витрачають заряд, навіть у сплячому режимі.
 2. Неправильне заряджання. Телефон необхідно повністю розряджати, а потім підключати його до електричної мережі.
 3. «Нерідна» зарядка. Адаптер до гаджета має бути оригінальним. Якщо доводиться користуватися автомобільними пристроями або бездротовими накопичувачами, то це не повинно увійти до системи лише у разі потреби.

Айфон – недешевий гаджет. Від власника залежить термін його експлуатації. Перевіряти необхідність зміни батареї потрібно заздалегідь, не чекаючи на критичний момент.

Замовити дзвінок