Як перевірити iPhone при покупці
Підвищений інтерес до яблучних гаджетів викликає закономірну хвилю шахрайства. Несумлінних продавців, які бажають продати старі телефони або приховані дефекти, — багато. Гарантію на свій товар можуть дати тільки спеціалізовані салони, чию продукцію не кожен зможе собі дозволити. Цим користуються всілякі онлайн-магазини, пропонуючи iPhone за привабливою ціною через «акцію» тільки на конкретний день або розпродаж «конфіскованих» гаджетів. Залучені низькою вартістю, покупці незабаром розчаровуються у покупці, оскільки фірмовий телефон виявляється фікцією. Як заздалегідь розпізнати обман – розповідаємо далі.
Перевіряємо зовнішній стан iPhone
Отже, для того щоб не придбати підробку замість оригіналу, огляд необхідно провести ретельно, навіть ретельно. І починається він із упаковки. Розкрита коробка має насторожити покупця — навіщо його розкривали? Можливо, попередній клієнт просто відмовився від покупки, а трапляється і так, що це перша ознака неякісного товару. До речі, навіть цілісність коробки не гарантує оригінальності гаджета. Далі:
Комплектність
У коробці повинні бути всі необхідні аксесуари – сам телефон, оригінальний зарядний пристрій, навушники та інше. Можливо, деякі з них не підходитимуть до європейських розеток, тоді це обмовляється із продавцем заздалегідь і покупцю видається перехідник у подарунок. Сама коробка повинна містити всю інформацію, включаючи серійний номер, який буде потрібний для подальшої перевірки.
Корпус та екран
Рівномірне забарвлення, відсутність вм’ятин, подряпин, тріщин і розхитаних гнізд для підключення шнурів – ознака апарату, що не був в експлуатації. Але, може, попередній власник відрізнявся акуратністю? Дивимося на екран:
- щільно прилегле скло — при натисканні воно не повинно бовтатися, хрумтіти або рипіти, захисна плівка не повинна мати бульбашок;
- при включенні телефону підсвічування має бути рівномірним, ніяких битих пікселів або смуг;
- жовті плями на світлому фоні — ознака старого акумулятора, що перегрівався під час роботи телефону;
- зображення на фото не виділяються яскравими плямами або неприродними квітами — якщо таке є, то це б/в iPhone.
Якщо зовні iPhone задовольняє вимоги покупця, це ще не означає його якості. Інспектування лише розпочалося!
Перевіряємо працездатність iPhone
Функції телефону, навіть якщо продавець чесно визнається у його ранній експлуатації (не претендуючи на запевнення в оригінальності), повинні працювати безвідмовно. Як перевірити:
Сенсори та кнопки
Не соромтеся натиснути на кожну іконку телефону – вона повинна плавно пересуватися по екрану, не гублячись від пальця і не стопоритися на півдорозі, потрапляючи в мертву зону. Можна запустити кожний додаток щодо його роботи, переконатися у його справності. Такі ж маніпуляції потрібно зробити з клавіатурою та панеллю повідомлень. Особливу увагу необхідно приділити Touch ID – пристрій розпізнавання відбитка пальця власника повинен працювати бездоганно.
Важливо! Кнопки звуку, вимкнення також не повинні створювати проблем – жодних хитань, клацань, сторонніх звуків. Полагодити їх — практично нереально!
Тестовий дзвінок
Продавець має дозволити варіант перевірки. Для цього необхідно вставити власну сім-карту в слот і зробити контрольний виклик друга або будь-якої служби. Таким чином, перевіряються два параметри – робота динаміка і “лов” сигналу стільникового оператора.
Вихід в інтернет
Орієнтуватися на якість роботи iPhone можна за трьома параметрами:
- безпроблемне відкриття будь-якого сайту чи месенджера;
- з’єднання та/або роздача бездротової мережі;
- робота GPS.
Також можна зробити відеодзвінок у режимі онлайн та подивитися, наскільки спізнюється звук від картинки та навпаки. В ідеалі цього не повинно бути.
Камера та мікрофон
Моніторити камеру просто – на ній не повинно бути пилу, плям та сміття. Якість фотографій або відео – без сторонніх вкраплень та неприродних кольорів. З диктофоном надходять так: роблять кілька записів і порівнюють якість звучання між ними. Не допускаються технічні шуми – тріск, скрип та інше.
Датчики
Яскравість та економія заряду при дзвінку перевіряється просто – під час з’єднання потрібно закрити долонею фронтальну камеру. Якщо екран гасне — все гаразд. Також у iPhone є компас і акселерометр – зайшовши в меню, можна перевірити роботу гаджета у просторових площинах, просто покрутивши його.
Перевіряємо налаштування iPhone
Переходимо до головного – налаштувань гаджета. Тут може виявитися маса сюрпризів, які не видадуться непоінформованому покупцю дивними, а в майбутньому створять проблеми. Отже:
Перевірка серійного номера та IMEI
Оригінальний апарат має унікальний ідентифікатор. Його можна знайти в налаштуваннях, на корпусі та коробці, на запит *#06#. Усі цифри та літери повинні збігатися. Але найнадійніший спосіб (якщо продавець запевняє покупця в оригінальності гаджета) – це перевірка пристрою на офіційному сайті Apple. Номер копіюємо та вводимо у спеціальний рядок на сторінці перевірки та обслуговування.
Така перевірка дасть не тільки всю інформацію про телефон (модель, термін гарантії та дату продажу), а й дозволить зорієнтуватися, наскільки прийнятна покупка, якщо гарантія добігає кінця — допустимий діапазон 1–2 роки.
Перевірка прив’язки iPhone до оператора
Ще одна поширена проблема «сірих» апаратів – залоченість. На сленгу продавців це прив’язка до певного оператора в США, тому партія таких телефонів спочатку відв’язується від сторонньої мережі, а потім реєструється в іншій. Якщо продавець не приховує цього факту (зазвичай таким продажем промишляють перекупники, які продають апарати за меншими цінами), то покупець повинен розуміти всі ризики, пов’язані з таким виробом:
- термін гарантії суттєво знижений;
- телефон довго ловить мережу або взагалі вимикається в невідповідний момент;
- відсутнє автоматичне оновлення операційної системи.
Для оригінальних апаратів залоченість взагалі неприпустима. Дізнатися про це просто за переліченими ознаками.
Перевірка прив’язки iPhone до iCloud
Якщо телефон належав будь-кому раніше, продавець зобов’язаний активувати функцію «Знайти iPhone» і відключити її. В іншому випадку апарат залишається власністю колишнього власника, який зможе ним керувати дистанційно. Наприклад, заблокувати та вимагати грошей за зняття коду. Або бути в курсі всіх маніпуляцій, що здійснюються за допомогою телефону – досить згадати, що зараз гаджети – це банківські гаманці, особисте листування та дані. Безумовно, новий апарат повинен бути перевірений на подібний підводний камінь. Для цього в налаштуваннях є пункт iCloud або набрати в пошуку відповідний запит.
Висновок
Придбання дорогих гаджетів не має стати лотереєю. Тому краще віддати перевагу дилерським центрам, які працюють безпосередньо з виробником або надійним онлайн-магазинам, що гарантують якість товару. ТвійGadget допомагає своїм клієнтам не тільки заощадити, але й не турбуватися про оригінальність телефонів та іншу техніку.