Як перевірити вживані iPhone перед покупкою

Як перевірити вживані iPhone перед покупкою

Вживані айфони завжди користувалися та продовжуватимуть користуватися попитом. Це дуже хороший варіант для тих, хто не хоче переплачувати за новий пристрій. І дійсно, дуже часто вдається придбати вживаний телефон практично в ідеальному стані, при цьому значно дешевше.

Єдиний мінус — це потрапити на недобросовісного продавця, який може продати вам пристрій з дефектом, який ви не виявите відразу. Тому ми дуже рекомендуємо робити покупки виключно в перевірених магазинах, які надають гарантію, хай навіть трошки дорожче. Так ви будете впевнені, що з вашим новеньким смартфоном буде все в порядку.

Ми склали невеликий список того, що у будь-якому випадку варто перевірити при покупці. Гарний консультант у спеціалізованому магазині завжди буде тільки радий, якщо ви оглянете товар.

  • Увімкнений iPhone?

Так, перше і найочевидніше, це звичайно увімкнути пристрій. Переконайтеся, що iPhone вмикається коректно і видає фірмове привітання. Важливо, щоб пристрій був відв’язаний від попереднього власника, інакше ви просто не зможете ним користуватися.

  • Перевірте на предмет фізичних пошкоджень

Обов’язково ретельно перевірте пристрій на подряпини та затертості. Так, тріскнутий екран виявити легше за все, проте ви можете не звернути уваги на вигорання кольору чи невелику вм’ятину. Просіть продавця скинути фотографії телефона заздалегідь, до того як ви прийдете в магазин, щоб не витрачати ваш час.

  • Перевірте дисплей на вигорання.

Це коли яке-небудь зображення назавжди просвічує на екрані. Наприклад іконки меню або логотип якогось сайту. Його не завжди вдається виявити відразу, але коли ви нарешті помітите, ви просто не зможете не звертати на це увагу.

На YouTube є безліч тест-відео на предмет вигорання, в яких просто прокручуються поспіль різні кольорові градієнти. Якщо ви помітите некоректність відображення якогось кольору, відразу задавайте питання продавцю.

  • Ремонт і заміна деталей

Запитайте продавця, чи проводився ремонт пристрою і чи були замінені які-небудь деталі. Якщо були, запитуйте, оригінал це чи ні.

Це легко перевірити. Відкрийте «Налаштування» > «Загальні» > «Про програму» і знайдіть відповідний розділ під полем «Номер моделі».

Якщо нічого не вказано, це означає, що жодна деталь не змінювалася.

  • Перевірте порт зарядки

Підключіть iPhone до зарядного пристрою, щоб переконатися, що він працює правильно і з роз’ємом немає жодних проблем. Також можна разом підключити провідні навушники, щоб точно переконатися, що все працює коректно. При цьому біля роз’єму завжди можна помітити затертості та подряпини від попереднього власника. Завжди звертайте на це увагу.

  • IMEI

IMEI підтверджує автентичність телефона і відстежує історію покупок, право власності, характеристики та багато іншого. Ви знайдете його в меню «Налаштування», «Загальні», «Про програму».

Також, якщо пристрій продається з коробкою, порівняйте цей номер з тим, що на задній стороні коробки. Вони повинні збігатися, якщо коробка оригінальна. Отримавши 15-значний номер, перевірте його на IMEI.info.

  • Серійний номер

Після цього перевірте серійний номер пристрою. Зайдіть в «Налаштування», «Загальні», «Про програму».

Записавши номер, перевірте його на офіційному веб-сайті Apple. Так ви зможете дізнатися, коли насправді пристрій був активований і чи поширюється на нього ще офіційна гарантія від виробника.

  • Стан батареї

Літій-іонні акумулятори з часом зношуються і телефон починає тримати заряд набагато слабше. Перевірити стан АКБ ви зможете, перейшовши в «Налаштування» > «Акумулятор» > «Стан акумулятора».

Це дасть вам приблизне уявлення про те, скільки буде тримати заряд акумулятор вашого iPhone. Якщо телефон вже досить старої лінійки, а ємність акумулятора вказана 100%, то ваш АКБ скоріш за все вже мінявся.

  • Камера

Камера за останній час стала майже ключовим елементом смартфонів. Якщо камери коли-небудь ремонтувалися, в них можуть бути неоригінальні деталі. Обов’язково зробіть пробні знімки та відео. Перевірте фотографії на зернистість або затемнення, перевірте, чи коректно працює зум і Face ID.

  • Динаміки та мікрофон

Це важливо, оскільки вже після покупки часто виявляється характерне шипіння або користувач помічає, що його погано чути під час дзвінка. Тому не лінуйтеся, увімкніть музику на повну гучність, зробіть кілька пробних дзвінків, щоб потім не виникло жодних сюрпризів.

  • Фізичні кнопки

Кнопки регулювання гучності, бічний перемикач для “Безгучного” режиму, переконайтеся, що відгук на натиск миттєвий і немає жодних заїдань або випадінь. Це також дуже часто відбувається зі старими айфонами.

  • Апаратні тести

В кінці потрібно перевірити, щоб пристрій працював коректно в принципі. А саме, щоб не було проблем з виходом в інтернет, якихось проблем з сенсором або часом відгуку на натискання, коректну роботу GPS, Bluetooth, з’єднання і розподіл бездротової мережі. Тут все залежить від вашої педантичності. Встановлюйте додатки, відкрийте Карти, спробуйте різні спеціальні жести для керування і т.д. Можна завантажити спеціальний додаток, щоб перевірити працездатність NFC модуля. Звертайте увагу на швидкість відгуку пристрою. Дуже часто різні неочевидні моменти виявляються вже після придбання телефона.

 

Як бачите самі, є дуже багато моментів, на яких можна спотикнутися. Купуючи у ненадійного продавця, завжди є великий шанс отримати товар з дефектом, а покупка нового гаджета не повинна бути лотереєю. Тому ми ще раз настійно рекомендуємо купувати тільки в спеціалізованих магазинах, які дають гарантію.

Замовити дзвінок