Функция eSIM — что это такое, преимущества и недостатки

Функция eSIM — что это такое, преимущества и недостатки

Сучасний мобільний зв’язок вийшов на новий рівень. Тепер оператори практикують послугу eSIM, при якій не потрібна стандартна сім-картка, вставлена ​​в слот телефону. В Україні її надають – «Київстар», Vodafone, lifecell та 3Mob. Ознайомитись з тарифами на підключення, можливо, на офіційних сайтах та у пунктах рясного зв’язку. Також бажаючим скористатися пропозицією необхідно знати — не кожен гаджет має технічну можливість підтримки eSIM. Але про все по порядку!

Що таке eSIM

Пристрій є чіпом, який інтегрують в систему гаджета під час складання. Зовні це платівка з контактами, у кілька разів менша за традиційну сім-карту. Цей маленький шматочок пластику може замінювати 5 «сімок», крім існуючих. Тобто власник телефону тепер може персоналізувати контакти, визначивши власні номери для дзвінків за категоріями — будинок, друзі, сім’я, робота і т. д. сімки» тільки для активності в інтернеті. Це вкрай зручно та економно.

Які iPhone підтримують eSIM

Не всі гаджети мають такий вбудований пристрій. Саме для Айфонів воно доступне лише в таких моделях:

Однак, список може відрізнятися від можливостей стільникового оператора, тому перш ніж скористатися функцією, переконайтеся, що ваш гаджет дійсно буде обслуговуватися.

Плюс та мінуси

Окрім можливості користуватися цілим набором номерів, функція eSIM має додаткові переваги:

  1. Ніхто не зможе використовувати чіп у шахрайських цілях – його неможливо витягти та встановити в інший пристрій, тому вся важлива інформація помре разом з ним, навіть у разі втрати або псування телефону. Безперечно, слід про це подбати заздалегідь і перекинути дані в резервні сховища.
  2. Миттєве перемикання апарату на більш зручний або дешевий тариф у конкретному регіоні. Не доведеться виколупувати сім-карту зі слота, витрачаючи час. Є один нюанс — не кожен оператор безпроблемно підтримує постійну активацію номерів. Про це потрібно дізнаватись заздалегідь, хоча за відгуками користувачів у звичайному побуті жодних складнощів не виникає.
  3. Остання «майбутня» перевага — чіп підтримується розумним годинником Apple Watch. Поки що в Україні подібної підтримки немає, але згодом вона обов’язково з’явиться і в користувачів взагалі відпаде необхідність носити з собою гаджет.

На жаль, опція має і недоліки. Це:

  • обмеженість пристроїв, де можлива активація функції;
  • незручність смс-переписок — вхідні повідомлення не показують шляхи надходження (на який із номерів вони прийшли), доводиться шукати інформацію в деталізації;
  • активація можлива тільки на території країни — тобто в подорожі зробити це не вийде;
  • QR-код (про нього далі) необхідно берегти весь час користування, не передавати іншим особи та не повідомляти сторонні служби.

Незважаючи на мінуси, опція eSIM корисна та оцінена багатьма європейськими користувачами.

Як налаштувати eSIM на iPhone

Труднощів до підключення функції eSIM зазвичай не буває. Перед покупкою тарифу необхідно переконатися, що ваш пристрій підтримує опцію та оператор готовий надати послугу. Також користувач має перебувати на території України. Наступні дії:

  1. Необхідно перейти до програми або на сайт мобільного оператора та вибрати налаштування послуги eSIM. Ідеально буде відвідати його з паспортом у власному салоні зв’язку (деякі компанії вимагають підтвердження особистості), але це можна зробити і потім, але обов’язково, оскільки стабільна робота без ідентифікації не гарантується.
  2. Вибираємо тарифний план. Слід ознайомитися з усіма та визначитися з оптимальним – ціна/опція. Наприклад, якщо подорожує за кордон, то в пріоритеті не дзвінки, а можливість бути в мережі, спілкування в месенджерах або доступ до різної інформації — тобто Інтернет.
  3. Завантажуємо eSIM і вказуємо в налаштуваннях iOS новий номер як «Додатковий». Другий, з сім-карти, носитиме назву «Основний» за замовчуванням. Якщо є бажання, для себе номери можна перейменувати за їх призначенням — Робочий, Сім’я, Близькі, Інтернет тощо.
  4. Як тільки функція буде активована, можна переходити до налаштувань eSIM у пункті «Стільникові дані». Кожен користувач вибирає, що йому зручніше – можна змінювати/відключати/перемикати номери між собою, це робиться в один клік. Безперечно, користуватися двома номерами відразу не вийде.

Перемикатися між звичайною SIM-карткою та eSIM на iPhone також просто. Для цього з книги обирається контакт і перед викликом змінюється статус тарифу – з «Основного» на «Додатковий». Для переходу на сім-карту дії повторюються.

Як видалити eSIM з iPhone

Все просто. У налаштуваннях Айфона вибирається пункт «Мобільний» або «Стільниковий зв’язок», потім тариф, який необхідно видалити та пункт «Видалити». Зазвичай припиняють користуватися eSIM після відвідування закордону, щоб не оплачувати обслуговування опції цілий рік. Видалення тарифного плану не розриває контракту зі стільниковим оператором – звичайна сім-карта залишається доступною у будь-який час.

Замовити дзвінок